A Kossuth utca 2. szám alatti épület – a város szívében – egy új funkciónak és állami támogatásnak köszönhetőn meg fog újulni. Itt kap helyet a szakképzés, ez a most nagyon keresett oktatási forma, mely hiánypótló lesz nemcsak Sümegen, de a térségben is.
Végh László polgármester örömét fejezte ki, hogy polgármestere lehet Sümegnek, ezekben a történelmi időkben. Amikor a Ramassetter programot meghirdették, két alappillér fontosságát emelték ki. Egyrészt a gazdaság fejlesztését, mely az iparra és a turizmusra épül, valamint az oktatásra helyeztek nagy hangsúlyt. Szeptember óta már működik a közösségi főiskola, most pedig a szakképzés elindításán dolgoznak, szoros együttműködéssel a Pápai Szakképzési Centrummal. Az új oktatási forma bevezetésével a cél – fogalmazott a városvezető – hogy Sümeg megtartó képességét ezáltal is növeljék. A felnövekvő nemzedéknek egyre több lehetőséget kell biztosítani, hogy a városban maradhassanak. Elmondhatjuk, hogy Sümegen a bölcsődétől kezdve egészen a főiskoláig minden oktatási forma jelen van és ez nagy büszkesége a városnak – mondta.
Fenyvesi Zoltán, a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke hangsúlyozta annak fontosságát, hogy a fiatal generáció szakmatanulásának egyik kiemelten fontos helyszíne lesz az új sümegi szakképzés. Mindig nagy öröm egy új fejlesztés elindítása – mondta. A megyei munkanélküliségi mutatók az elmúlt négy évben sokat változtak a sümegi járásban. Most az országos átlagnak megfelelő és ez a szakképzés megalapításával tovább csökkenthető. A sümegi vállalkozókkal közösen egy évvel ezelőtt indultak el a tárgyalások, akkor fogalmazódott meg, hogy szükség van szakember utánpótlásra – emelte ki, most pedig már a beruházás elindítása történhet meg.
A szakképzés helyszínének átadási ünnepségén Katona Miklós, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője három gondolat mentén fogalmazta meg köszöntőjét: szorgalom, együttműködés és akarat. Mindháromra nagy szükség volt, hogy a sümegi szakképzés eljusson eddig a mai napig – mondta. Minisztériumunknak feladata, hogy a közeljövőben minél több ilyen lehetőség legyen, az intézményi hálózat meg tudjon újulni. Az együttműködés jó példája Sümeg.
A Pápai Szakképzési Centrum fogja az oktatást végezni a sümegi intézményben. A főigazgató reményét fejezte ki, hogy a most még üresen álló és felújításra szoruló épület szeptemberre gyermekzsivajtól lesz hangos.
Sági István főigazgató elmondta, jelentős ez az esemény, hiszen mindaz az elképzelés, ami megfogalmazódott, most realizálódni fog. Köszönetét fejezte ki a kormányzati támogatásért, mely szerint kiemelt projektként 130 millió forintos anyagi fedezetet biztosított a beruházásra. Az országban mindössze két helyen létesül új intézmény 2018-ban, Szegeden és városunkban. Összefogással, közös gondolkodással, az igényekre történő megfelelő reagálással, a vállalkozók meghallgatásával és a város támogató hozzáállásával tudtuk megvalósítani ezt a feladatot – hangsúlyozta.
A főigazgató az átadást jelképező kulcsot Viola Norbertnek, a Sümegi Közszolgáltató Kft. vezetőjének adta át, hiszen az elkövetkező hónapokban a kivitelezés az ő feladatuk lesz, ők teszik alkalmassá az épületet arra, hogy szeptemberben elindulhasson a sümegi szakképzés.