DEAC – Sümeg 3:0 (15, 27, 20)

Debrecen, 150 néző. V: Horváth M., Bátkai-Katona.

DEAC: Budai 14, Kiss I. 3, Tóth A. 4, Bagics 11, Remete 6, Hubicska 9. Csere: Mészáros Z. (liberó). Vezetőedző: Fodor Antal.

SÜMEG: Török R. 4, Kunert 8, Sow 8, Erki 3, Németh Z. 4, Tigyi 5. Csere: Horváth A. (liberó), Kotin, Krekk, Nagy P. 1, Péter. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:9, 21:12. II. játszma: 4:8, 11:16, 19:21. III. játszma: 6:8, 16:14, 21:15.

Fodor Antal: – A Sümeg rosszul, mi jól kezdtük a mérkőzést, a második szettet aztán nagy csatában szintén mi nyertük. A harmadik játszmát újra mi irányítottuk, így megszületett a 3:0 arányú győzelem. Nagyon örülünk annak, hogy történetünk során először a legjobb hatba kerültünk, várjuk a felsőházi mérkőzéseket!

Tamás Zoltán: – Nem terveink szerint alakult a mérkőzés. Bízom benne, hogy a januári folytatásra más állapotban érkeznek vissza a játékosaink.

Idegenben kapott ki felnőtt csapatunk, így 4. helyen végzett az NBI B csoportjának alapszakaszászaban. Az idei évben már nem lesz mérkőzése a csapatnak, de 2019 januárjától  újra láthatjuk a fiúkat a következő ellenfelekkel szemben.
Székesfehérvár, Győr, Pécs, Dunaújváros, Szolnok.