NBI röplabda

Forrás: hunvolley.hu

Az ötödik szett döntötte el a Dunaferr – Sümeg rangadót a férfi röplabda NB I Ligában. Az első játszmát nagy csatában nyerte a házigazda, aztán egyenlítettek a vendégek. A harmadik játékrész végén újra a Duna-partiak örülhettek, aztán magabiztosan győztek a Veszprém megyeiek. A záró szettben a Dunaferr csak 12 pontig jutott, így végül Tamás Zoltán fiai ünnepelhették az idegenbeli sikert. A sümegi csapatban Kunert Mátyás 20, Erki Milán pedig 19 pontot szerzett, a túloldalon Matyiák 15 pontot gyűjtött. A Sümeg a második, a Dunaferr pedig a harmadik helyről várja a folytatást az NB I Ligában.

Férfi NB I. Liga, alapszakasz

Dunaferr SE – Sümegi RE 2:3 (24, -16, 19, -14, -12)

Dunaújváros, 100 néző. V.: Farkas L., Barabás.

Dunaferr: Csizmadia 3, Hatvany 14, Tomanóczy B. 11, Matyiák 15, Iván B. 11, Móró 5. Csere: Sárközi (liberó), Balázs B., Tajti, Majoros 1, Laczi, Iván G. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Sümeg: Tigyi 6, Török R. 9, Kunert 20, Sow 10, Erki 19, Németh Z. 1. Csere: Nagy P., Krekk (liberók), Péter B. 10, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 14:16, 21:20. II. játszma: 7:8, 11:16, 13:21. III. játszma: 8:5, 16:10, 21:16. IV. játszma: 8:6, 10:16, 11:21. V. játszma: 3:5, 9:10, 10:12.

Tomanóczy Tibor: Gratulálok a Sümegnek és a saját csapatomnak is. Küzdöttünk, de az ötödik szettben túl sok könnyű hibát vétettünk.

Tamás Zoltán: Gratulálok a fiúknak ahhoz, ahogy küzdöttek a pályán az elejétől a végéig. A sikerünk értékét növeli, hogy egy jól felkészített, jó fizikai állapotban lévő együttes ellen nyertünk.