Röplabda NB I. újabb fordulója

Bővelkedett izgalmakban a férfi röplabda NB I. vasárnapi játéknapja. A címvédő Fino együttese hiába vezetett már 2-0-ra Sümegen, végül csak az ötödik szettben kerekedett felül.

Sümegi RE – Fino Kaposvár SE 2:3 (-15, -14, 23, 22, -7)

Sümeg, 100 néző. V.: Szarka, Vígh.

Sümeg: Balla, Kaposi 23, Tigyi 3, Erki 10, Németh Z. 8, Sow 7. Csere: Nagy P. (liberó), Péter B., Óhidi, Csike. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Kaposvár: Keen 8, Nikolov 14, Nagy J. 16, Kalmár Á. 20, Horváth K. 2, Vajda T. 2. Csere: Pápai P. (liberó), Bögöly 11, Kulcsár A. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:8, 12:16, 13:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 4:8, 16:14, 19:21. IV. játszma: 8:6, 16:12, 21:19. V. játszma:3:5, 5:10, 5:12.

Tamás Zoltán (Sümeg): Ha a bajnokság elején azt mondják, hogy egy Kaposvárnak nagyon fontos mérkőzésen pontot szerzünk, nem hiszem el.  Örömteli, hogy az ellenfél két szettnyi dominanciája után visszajöttünk a meccsbe. Köszönjük a szurkolók és a polgármester úr támogatását!

Demeter György (Kaposvár): Az első két játszmában szépen, fegyelmezetten játszottunk. A harmadik szett elején és a hajrában is vezettünk, de a Sümeg fordítani tudott. A negyedik játszmára rányomta a bélyegét a vereség, ellenfelünk ráadásul jól nyitott. Mi kerestük önmagunkat, és csak az ötödik játékrészben kaptunk újra erőre. A sorsunk még mindig a kezünkben van: ha a záró fordulóban, hazai pályán nyerünk a Kazincbarcika ellen, meglesz a második hely.