Vizes vb – 3. versenynap: győzött a magyar női vízilabda-válogatott

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a hazai rendezésű világbajnokságon: Bíró Attila Európa-bajnok csapata vasárnap a Margitszigeten 20-11-re diadalmaskodott a japán együttes fölött.

A magyarok kedden a franciák ellen folytatják szereplésüket, majd csütörtökön a hollandok ellen zárják a csoportkört, ahonnan az első helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe jut.

Női torna, C csoport, 1. forduló:
Magyarország-Japán 20-11 (4-1, 8-3, 5-2, 3-5)
gólszerzők: Bujka 5, Keszthelyi, Tóth I. 4-4, Szilágyi, Antal, Gurisatti 2-2, Czigány 1, illetve Jamamoto, Arima 4-4, Inaba 2, Kajama 1

“A győzelemnek természetesen örülök, de nem tetszett a sok kapott gól, négy-öttel beértem volna, így a lányok egy kicsit hosszabb úszóedzésre számíthatnak” – nyilatkozta Bíró Attila szövetségi kapitány.
Hozzátette, minden egyes kapott gól 100 méteres időre úszást jelent tanítványainak. A szakember megjegyezte, örült, hogy egyetlen kiállítással sikerült lehozni az összecsapást, s úgy gondolja, pályafutása során ez volt az első és utolsó ilyen alkalom.
Bíró Attila elmondta, véleménye szerint a következő ellenfél, a francia válogatott gyengébb a Japánnál.

• A kínai Peng Csien-feng nyerte meg a férfi 1 méteres műugrás vasárnapi döntőjét a budapesti vizes világbajnokságon.
  • A címvédő és négyszeres világbajnok Egyesült Államok kiütéses, 22 gólos győzelemmel kezdte meg szereplését vasárnap a budapesti vizes vb női vízilabdatornáján.
  • Szvetlana Kolesznyicsenko a második aranyérmét szerezte meg a vizes világbajnokságon, mivel vasárnap Alekszandra Packeviccsel megnyerte a szinkronúszók páros technikai döntőjét a Városligetben.
  • A címvédő francia Aurélie Muller győzött a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a vizes világbajnokság vasárnapi döntőjében, Balatonfüreden. Olasz Anna a nyolcadik helyen zárt.