Sümegi indulója is volt az UltraBalatonnak

11. alkalommal rendezték meg 2017.05.20-án Közép-Európa leghosszabb futóversenyét, ami igazából csak egy kör, de a hossza 220 km! Egyéniben, váltóban, futva vagy bringával lehetett nevezni.

A Sümeg Trail erős távjának egyik kategóriagyőztese, Nagy Miklós is indult a versenyen. Őt faggattam az élményeiről:

– Mikor neveztél a versenyre?

* Már januárban, a versenykiíráskor, de 57 óra alatt elfogytak a helyek. Egyéniben százan indulhattak, csapatban ezren, ha jól emlékszem.

– Egyedül indultál?

* Nem, csapatban, nyolcan voltunk, szerte az országból, így nekem 36 km jutott.

– Honnan indultatok?

* Aligáról indult a mezőny, Füred irányába. 5 kilométerenként voltak frissítőpontok.

– Hogyan készültél a versenyre?

* Nagyon nem kellett készülnöm, mert idén már háromszor lefutottam a maratont. Itt inkább a nehézség abban van, hogy több mint 24 órát fenn vagyunk. Sőt, idén az időjárás sem volt kegyes hozzánk, erős északi szél volt és az eső is esett éjjel.

– Tervezed egyéniben is lefutni?

* Igen, ahhoz még kell 2 év felkészülés. Az izomzattól a szervezetemig, az étkezésemet át kell alakítanom, ahhoz, hogy 20-24 órát egyhuzamban le tudjak futni. Rengeteg edzés kell és persze nem szabad sérülést szerezni.

Sok sikert kívánunk a további versenyekhez, persze a Sümeg Trailhez is!