SPORTHÍREK

SPORTHÍREK
LABDARÚGÁS:
SÜMEG VSE – BALATONFŰZFŐ – Végeredmény: 1 : 1 – Félidei eredmény: 1 : 0 Jó iramú, színvonalas mérkőzés. Nagy elánnal kezdett a hazai csapat, amely a gólhelyzetek sokaságát dolgozta ki mindkét félidőben. A 17-ik percben Karika Ákos szabadrúgásból látványos góllal előnyt szerzett a sümegieknek. A hazaiak tovább fokozták a tempót, azonban előnyüket nem tudták növelni a kihagyott helyzetek miatt! A második félidőben továbbra is a sümegiek irányították a játékot. A mérkőzés hajrájában a balatonfűzfőiek mindent megtettek az egyenlítésért, amely a hazaiak hibájából a 93-ik percben sikerült is. A Balatonpartiak ezen a napon Fortuna kezét is fogták, egy ponttal távoztak.Összegezve: a sümegiek győzelmet engedtek ki a kezükből, amit a kihagyott gólhelyzetek és egyéni hibák befolyásoltak!

Hazai góllövőnk: Karika Ákos Jók: Hegedűs Dániel, Karika Ákos (a mezőny legjobbja), illetve Auerbach, Radnai, László, Kovács.

1. forduló eredményei:
SÜDA-TFSE_UMSZKI A 3:0 (25:2; 25:0; 25:2)
SÜDA-Veszprém RK 3:0 (25:9; 25:10; 25:5)

Egy mérkőzést játszottak le szombaton a férfi NB I-ben Pécsett. A két alsóházi csapat meccsét végül a házigazda pécsiek nyerték meg három játszmában a Sümeg ellen.
Férfi röplabda NB I, 5. forduló
PTE-PEAC – Sümegi RE 3:0 (17, 21, 20)
Pécs, 50 néző. V: Mezei, Vári.
PTE-PEAC: Dolgos 3, Dr. Horváth 7, Fodor 9, Várhalmi 5, Schwind 5, Salazar 24. Csere:Kaszás (liberó), Storcz 1. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán
Sümegi RE: Balla, Erki 15, Kaposi 15, Nagy P., Sow 3, Péter 1. Csere: Sárközi (liberó), Cseke 1. Vezetőedző: Tamás Zoltán
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:16. II. játszma: 8:2, 16:13, 21:20. III. játszma: 6:8, 15:16, 21:18.
A házigazdák már a meccs elején magához ragadták a kezdeményezést, Dr. Horváth és Fodor jó játékának köszönhetően 2-3 pontos előnyre tett szert a csapat. A szett közepe tájékán Salazar vette hátára a csapatot, és a szettet magabiztosan nyerte a hazai csapat 25:17 arányban. A második szett ott folytatódott, ahol az első véget ért 8:2-nél Tamás Zoltán kért időt. Az időkérés után a játék képe változott, a pécsiek sorra adták a pontokat a sümegi együttesnek, amely a szett derekán a vezetést is magához ragadta. A jó hajrájának köszönhette a PEAC az újabb szakaszgyőzelmet (25:21). Az utolsó szettben a sokáig a Sümegnél volt az előny, ám Fodor és Salazar ponterős játékának, valamint Várhalmi blokkjainak köszönhetően sikerült a maga javára fordítania a szettet a pécsieknek. A kevesebb, mint egy órás mérkőzésnek Salazar blokkja vetett véget (25:20).

Futás:

Sümeg is csatlakozott a VI. alkalommal megrendezett Országfutáshoz, melyre bárki regisztrálhatott, ha okt.21-én lefut min.5 km-t az oszág bármely területén. Néhány lelkes futó bevállalt szombat délutánra 7-7 km-t, ezzel is gyarapítva az országfutók kilométereinek számát.