Itt a Vakáció!


Itt a Vakáció!

A Ramassetter iskola növendékei most már jól megérdemelt pihenésüket töltik. Azonban ne feledkezzünk meg a sok remek eredményről. A legjobbak felsorolása következik itt az igazgatónő jóvoltából!

Kedves Tanítványaink, Munkatársaim! Kedves Szülők, Hozzátartozók! Tisztelt Vendégeink!

A tanévnyitó ünnepélyen úgy fogalmaztam, ha egy szót kellene kiemelnem, akkor a „tisztelet” szót választanám. Tisztelet és nyugodt munkavégzés!

Tisztelettel köszönöm meg mindenkinek a hátrahagyott tanévet. Hosszú- hosszú sorokban sorolhatnám a rengeteg programot, hagyományos rendezvényeinket, a tanulmányi és sportversenyek eredményeit, amelyekre rendkívül büszkék vagyunk. Az iskola honlapján utánanézhet minden érdeklődő.

Köszönet diákjainknak, az őket felkészítőknek, a támogató családoknak!

Eredményeinkről:

A Szépművészeti Múzeum országos versenyén ismét iskolánk csapata lett az összetett verseny első helyezettje. A csapat tagjai: Németh Fanni, Tóth Bálint, Varga Gergő 7.t, Varju Ramóna 6.a, Halász Regina, Judi Bálint, Kondor Kíra, Szappa Réka 6.b, Dóber Patrik, Dormán Zsolt 6.t osztályos tanulók. Felkészítőik: Horváth Stefánia és Violáné Németh Andrea

Röplabdában, az országos gyermekbajnokságban első helyezettek lettek: Fekete Szabolcs, Iván Gergő, Keszthelyi Kristóf, Ludovics Ábel, Miklósi- Sikes Zétény, Sümegi Norbert. Iván Gergő és Péter Benedek strandröplabdában is országos bajnokok lettek. Felkészítőik: Kaposi Tamás, Pető Tamara és Kaposi Jószefné.

Holnap kezdődik Debrecenben a IV.korcsoportos Országos Diákolimpia döntője, odaindulnak a fiúk a döntőbe jutott labdarúgóinkkal együtt. Bor Gyula, Fraller Bence, Gulyás Szabolcs, Kiss Péter, Kovács Hunor, Kőfalvi Szebasztián, Varga Tamás, Tóth Balázs. Edzőjük: Orbán Kálmán. Büszkék vagyunk rátok, szurkolunk Nektek!

Ilyen remek sportos évünk még nem volt!

Grundbirkózásban országos döntőbe jutottak: Bock Bence, Németh Luca, Ravasz Pongrác, Sallai- Éri Zsombor, Turcsi Tétény az 1. évfolyamról; Balla Márk, Bécsi Gabriella, Györgyfalvay Levente, Ignácz Mónika, Kenyeres Jázmin, Máté Hanna, Mona Szófia, Nagy Kornél, Péter Arnold, Pupos Kristóf, Turcsányi Erzsébet, Tüttő Bendegúz a 2. évfolyamról. Felkészítőjük: Orbán Kálmán.

A floorball is népszerű volt diákjaink körében, itt is az országos döntőig jutottunk. Balla Márk, Judi Gergő, Nagy Kornél, Péter Arnold, Serbán Péter, Tüttő Bendegúz a 2. évfolyamból. Felkészítőjük szintén Orbán Kálmán.

A III. korcsoportos röplabda országos döntőbe jutottak: Gulyás Norbert, KaiserMárk, Kalla Robin, Kalla Trisztán, Kósa Barnabás, Kuti Benjamin, Prapatics Ákos, Varga Gergő, Novák Ádám. Edzőjük: Kaposi Józsefné.

A strandröplabda bajnokságban a bajnokok kívül ott voltak még a döntőben: Fekete Szabolcs, Ludovics Ábel, Petres Ábel, Sümegi Norbert. A lányok közük: Deli Mercédesz, Forgács Karolina, Molnár Zsóka, Petres Anna, Szente Regina. Edzőik: Kaposi Tamás, Pető Tamara, Szabó Tamás, Takács Panna.

Kovács Hunor a darts országos döntőjébe jutott.

Megyei szinten is kiváló eredmények születtek. Ott voltak csapataink a futsal, az atlétika, mezei futás döntőiben, eredményesen szerepeltünk a judo versenyeken is, valamint az intézményi Bozsik program mérkőzésein.

Eseményekben is bővelkedett a magunk mögött tanév. Csatlakoztunk a Magyar Diáksport Napjához, mozdultunk a klímáért, az ÁNTSZ „Játékos tudomány” című programjában részt vettünk. Vendégeink voltak Pitti Katalin művésznő, Rédli András és Gulyás Péter olimpikonok.

A forradalom 60. évfordulóján fát ültettünk és elhelyeztünk 60 évre egy időkapszulát. Karitatív tevékenységünk is példaértékű volt, melyben élenjárt a 2.a.

Részt vettünk a Matalent internetes tehetségmérésben a 4.a-val. Mézes reggeli volt egy alkalommal az egész iskolában. Sítáborban is részt vehettek diákjaink Ausztriában.

Megszerveztük népszerű témaheteinket: az őszhöz, a matematikához, idegen nyelvhez, anyanyelvhez kapcsolódóan. A Szegedi Tudományegyetem képességfejlesztő méréssorozata zajlott a 2. évfolyamon és ismét volt Határtalanul program is a hetedikeseknek. Sikere volt az „Ilyennek képzelem az iskolát” rajzpályázatunknak és a tavaszváró kézműves foglalkozásnak is. Részt vehettünk a Telekom Veszprém kézilabda meccsein, Észforgató csapatversenyen Seregélyesen, Víz Világnapi megyei versenyen, a Kvalitas döntőjén Kecskeméten, a Titok verseny döntőin Budapesten. Első helyezéseket hoztunk el a Literatum megyei angol versenyről. A 4. és 6. évfolyamosok úszásoktatásra jártak Celldömölkre. Az 5.t-sek Családi kör projektben vettek részt.

Az Oktatási Hivatal Fejér-Veszprém Megyei Pedagógiai Oktatási Központ díjátadó kitüntetettjei: Csemba Júlia 6.b, Hegedűs Boldizsár 6. t, Csizma Blanka 8.a.

A Rami-Színkör nagy sikerrel adta elő decemberben a Kis gyufaárus lány című darabot, most év végén pedig a Csipkerózsikát. Ki kell még emelnem a Ramassetter Napokat, a XXII. Gyermekvárostromot, a Szülői Szervezet támogatásával megvalósuló kirándulásokat, a 8. évfolyam színházlátogatásait. Felejthetetlen élményt jelentettek diákjainknak az osztálykirándulások, a közösen átélt programok, például a legfrissebbek a múlt héten: a Várkapitány- díj bécsi jutalomútja, az alsó tagozat természetközeli akadályversenye, az ötödikesek kerékpáros túrája, a nyolcadikosok búcsúbulija, a ballagás.

Az „Évfolyam matematikusa” címet ebben az évben az 5. évfolyamon Pethő Ágnes Laura, a 6. évfolyamon Judi Bálint érdemelte ki.

A Várkapitány- díjat az idén alábbi tanulóink kapták:

  1. évfolyamosok közül: Nagy Kata Alexandra
  2. évfolyamosok közül: Csemba Júlia
  3. évfolyamosok közül: Németh Fanni
  4. évfolyamosok közül: Koós-Hutás Mandula

Kiemelkedő versenyeredményeikért a Ramassetter Alapítványtól plakettet vehettek át: Nagy Kata Alexandra, Csemba Júlia, Németh Fanni és Tóth Bálint.

A nyolcadikosok közül a ballagáson arany medált kapott: Bors Ivett, Csizma Blanka, Kovács Dominika 8.A osztályos tanulók.

Szintén a ballagáson plakettet kapott: Miklósi-Sikes Zétény és Szente Regina 8.B osztályos tanulók. Fekete Szabolcs, Iván Gergő, Kovács Hunor, Ludovics Ábel, Péter Benedek, Petres Ábel, Sümegi Norbert 8.T osztályos tanulók

Sümeg Város Polgármesteri díszoklevelét Végh László polgármester adta át Kovács Hunor 8.T osztályos tanulónak „Jó tanuló, jó sportoló” cím elnyeréséért.

Az év követendő diákja címet Petres Anna 8.T osztályos tanulónak átadta Varga Istvánné Bakos Margit az iskola nyugalmazott igazgatónője, a díj alapítója.

Kaiser Mihály az Öregdiákok Baráti Körének elnöke turisztikai ajándékcsomagot adott át Kardos Edina 8.A, Hajdu Zsanett 8.B és Király Adrián 8.B osztályosoknak.

Köszönöm a Balatonfüredi Tankerületi Központnak, a tavalyi évben még iskolánkat működtető önkormányzatunknak, a társintézményeinknek, az egyházaknak, egyesületeknek, alapítványoknak, magánszemélyeknek és a legszuperebb Szülői Szervezetünknek, tanítványaink családjainak, hogy munkánkat mindvégig segítették.

Külön is köszönetet mondunk Papp Imre várkapitány úrnak a támogatásokért, a Hot-Ép Kft-nek a kerékpártárolóért, szabadtéri tanterem kialakításáért, a tornaterem lépcsőjének felújításáért. Pálfi Tamásnak, aki a távolugró gödör kialakításában vett részt, Tüttő Jánosnak, a szabadtéri tanterem padjaiért, asztalaiért. Göltl Viktor West Hungary Consulting Kft ügyvezetőjének és Meszlényi Dezső képviselőnek a sportruházatokért.

 

Kedves Gyerekek!

A nyár hetei gyorsan elrobognak. Töltsétek tartalmasan, vigyázzatok magatokra, pihenjetek! Sokféle tábor is vár rátok. Szeptember elsején újra megszólal az iskolacsengő, ekkor osztjuk majd ki a tankönyveket, melyek minden tanulónak ingyenesek lesznek majd!

Bebesi Józsefné igazgató

 

Elhangzott a Ramassetter Vince Testnevelési Általános Iskola tanévzáró ünnepségén, 2017. június 20-án.